Introduction

Europejski Zielony Ład – na co polskie MŚP mogą otrzymać dofinansowanie w nowej perspektywie?

Przedsiębiorstwa otrzymają fundusze unijne m.in. na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska, wspieranie innowacji przemysłowych, wprowadzanie czystych form transportu, obniżenie emisyjności oraz efektywność energetyczną budynków

Europejski Zielony Ład – na co polskie MŚP mogą otrzymać dofinansowanie w nowej perspektywie?

Obejrzyj nagranie z webinarium

Udostępnij

Europejski Zielony Ład (EZŁ) jest najambitniejszą strategią w dziejach Europy. Głównym celem strategii EZŁ jest doprowadzenie do neutralności klimatycznej kontynentu do 2050 roku. Jak się to odbędzie? Po pierwsze poprzez transformację systemu finansowania – budżet UE zostanie dostosowany do celów zielonej transformacji. Po drugie przedsiębiorstwa otrzymają fundusze unijne m.in. na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska, wspieranie innowacji przemysłowych, wprowadzanie czystych form transportu, obniżenie emisyjności oraz efektywność energetyczną budynków.

W tym kontekście zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium pt.: “Fundusze w ramach Europejskiego Zielonego Ładu”, które odbyło się 18 marca 2021 r. Wydarzenie poprowadziła dr hab. Bożena Ryszawska – profesor na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jej prace naukowe skupiają się wokół problemów zielonej gospodarki, zrównoważonego rozwoju, zmian klimatu i transformacji energetycznej oraz zielonych finansów. Jest autorką książki Zielona gospodarka – teoretyczne podstawy koncepcji i pomiar jej wdrażania w Unii Europejskiej. Stworzyła Green Team odpowiedzialny za zieloną transformację Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest także certyfikowanym liderem Climate Reality Project oraz członkiem networku klimatycznego w Polsce.

Podczas webinarium poruszono następujące zagadnienia:

  • Europejski Zielony Ład – strategia Unii Europejskiej.
  • Polityka spójności i program odbudowy po pandemii.
  • Fundusze europejskie dla Polski w latach 2021-27.
  • Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności – Next Generation EU.
  • Programy operacyjne w umowie Partnerstwa i alokacja środków finansowych.
  • Priorytetowe obszary działań dla MŚP i ich finansowanie.
  • Regionalne Programy Operacyjne – działania dla MŚP.
  • Fundusz Sprawiedliwej Transformacji.

Organizatorem wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działań Enterprise Europe Network.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content