Introduction

Akademia PARP obchodzi 3 urodziny!

Akademia PARP obchodzi 3 urodziny!

Trzy lata temu, w czerwcu 2019 roku, ruszyła nowa odsłona portalu e-learningowego „Akademia PARP”. Portal Akademii powstał w oparciu o obowiązujące standardy projektowania platform edukacyjnych i cały czas jest wzbogacany o nowe funkcjonalności, stanowiące odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. Od momentu uruchomienia nowej platformy, konta w serwisie założyło blisko 110 tysięcy osób, wydano też przeszło 96 tysięcy certyfikatów ukończenia kursów.

Oferta Akademii PARP zawiera obecnie 47 bezpłatnych kursów e-learningowych przeznaczonych dla przedsiębiorców, osób planujących założenie działalności gospodarczej, pracowników pragnących zwiększyć swoją wartość na rynku pracy oraz pracodawców chcących podnieść kompetencje swoich pracowników. Z kursów Akademii korzystają też studenci i nauczyciele akademiccy, traktując udostępnione kursy jako materiał pomocniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach.

– Główną zaletą edukacji online jest możliwość zadecydowania o czasie i miejscu nauki, oszczędność kosztów czy dostępność materiałów przez 24 godziny na dobę. To co dodatkowo wyróżnia Akademię to możliwość bieżącej oceny szkoleń. Duży nacisk kładziemy na współtworzenie portalu przez jego użytkowników, co ostatecznie wpływa na stały wzrost jakości naszych kursów – wyjaśnia Michał Polański, Dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP, odpowiedzialny za koordynację projektu „Akademii PARP”.

Największą popularnością wśród użytkowników Akademii cieszą się kursy „Jak założyć własną firmę”, „Media społecznościowe w biznesie”, „Umiejętności interpersonalne”. Średnia ocen wszystkich kursów e-learningowych na platformie wynosi aż 4.8 w 5 stopniowej skali. Dotychczas, nasi kursanci najwyżej ocenili kursy:

– Wspólnie z interdyscyplinarnym zespołem ekspertów stale poszerzamy naszą bazę wiedzy o nowe zagadnienia. Staramy się być jak najbardziej na bieżąco z trendami. Wsłuchujemy się też w głosy naszych odbiorców, którzy nam aktywnie pomagają. Odebraliśmy już kilka tysięcy zgłoszeń z propozycjami tematycznymi – dodaje Michał Polański.

Z okazji kolejnego jubileuszu Akademii już dziś zapraszamy wszystkich do zapoznania się z programem i zapisem na nowy e-kurs „MŚP na rynku kapitałowym”, który opublikujemy w czerwcu – link do kursu.

Do końca roku (2022) planujemy udostępnić kolejnych 11 kursów, w tym m.in. na temat wystąpień publicznych i savoir-vivru w biznesie.

Dziękujemy wszystkim użytkownikom za wsparcie i godziny spędzone na realizacji naszych kursów! Osoby, które jeszcze nie założyły konta na platformie, a chcą poszerzać swoje kompetencje biznesowe – zapraszamy do zapoznania się z bezpłatną ofertą szkoleniową na stronie Akademii PARP.


„Akademia PARP” jest realizowana w ramach projektu Centrum Rozwoju MŚP, finansowanego ze środków budżetu państwa.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content