Introduction

Nabór do #StartUP Małopolska! Skorzystaj ze wsparcia ekspertów!

Nabór do #StartUP Małopolska! Skorzystaj ze wsparcia ekspertów!

Do 24 lutego potrwa nabór do 9. edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska! Uczestnicy poprzednich odsłon tego programu – młode firmy z Małopolski – nie mają wątpliwości, że pomógł im w dalszym rozwoju, nawiązaniu kontaktów oraz był źródłem biznesowych inspiracji.

Idea programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska jest jasna – przekazanie przedsiębiorcom znajdującym się na początku swojej drogi biznesowej wiedzy na temat efektywniejszego funkcjonowania firmy. Program adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa małopolskiego, działających na rynku nie dłużej niż 3 lata wg stanu na 1 kwietnia 2020 roku, a największe szanse na zakwalifikowanie się do programu mają startupy poruszające się w obszarach inteligentnych specjalizacji Małopolski, tj. technologie informacyjne, chemia, elektrotechnika, energia zrównoważona, nauki o życiu, produkcja metali oraz przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego z Funduszy Europejskich w Małopolsce. W dotychczasowych ośmiu edycjach wzięło udział 57 małopolskich firm.

Grafika z tekstem: Biznes to my. #StartUP Małopolska. www.startup.malopolska.pl

Cel: szybki postęp

Zamierzeniem #StartUP Małopolska jest podpowiadanie, doradzanie, znajdowanie rozwiązań, które pozwolą na oszlifowanie diamentu w postaci świetnego pomysłu. Tych pomysłów faktycznie w małopolskim środowisku startupowym nie brakuje. Ważne, aby udało się je przekuć w sukces komercyjny. Prowadzona przez nas akceleracja wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i sprawia, że firmy notują szybki postęp, stają mocniej na nogach, otwierają się na nowe biznesowe wyzwania

– ocenia marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Relacje uczestników

Najlepsze świadectwo korzyści, które czekają na uczestników #StartUP Małopolska wystawiają sami właściciele firm biorących udział w poprzednich edycjach programu. Przeczytajmy i zobaczmy co mają na ten temat do powiedzenia.

Według Piotra Skowrona z TADOM, firmy, która oferuje prosty, intuicyjny w obsłudze generator projektów łazienek bazujący na guście i budżecie odbiorcy Udział w #StartUP Małopolska pozwolił zweryfikować model biznesowy i dobrać odpowiedni timeline dla naszej dalszej pracy, co było bardzo istotne przy naszych planach rozwojowych na rok 2022. Mocny impuls w odpowiednim czasie.

Natallia Gorbunowa z Meely.ai – startup proponujący skorzystanie z inteligentnej wyszukiwarki biletów, która pozwala znaleźć unikalne oferty i okazje na bilety łączące wszystkie możliwe rodzaje transportu, mówi o swojej firmie i programie.https://www.youtube.com/embed/6o-x8mJQAdQ

Meely.ai – o programie akceleracyjnym #StartUP Małopolska!

Drugi ze współzałożycieli Meely.ai Vadim Skritskii dodaje również, że Udział w #StartUP Małopolska pomógł nam spojrzeć na nasz plan rozwoju z zupełnie innej strony i zdobyć wiedzę z różnych dziedzin biznesu. Program zapewnił nam wsparcie i dostęp do doświadczonych mentorów i wymiany pomysłów z innymi przedsiębiorcami.

Program rekomenduje również Damian Stachura z WOMAI, oferującego wyjątkowe centrum nauki i zmysłów. https://www.youtube.com/embed/z9j4P1wRUyo

WOMAI – wizytówka jednej z firm, uczestników programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska!

Możemy tu usłyszeć m.in. że „Program akceleracyjny dał nam ludzi, którzy są profesjonalistami, którzy osiągnęli swoje marzenia i niczym drogowskaz wskazują nam sposób osiągnięcia naszych celów.”

Pozytywne recenzje płyną ponadto ze strony LevelApp, firmy, która dostarcza rozwiązania CRM oparte o platformę Salesforce i polecana jest wszystkim dążącym do osiągnięcia doskonałości biznesowej i operacyjnej: „#StartUP Malopolska! to  świetna możliwość wymiany doświadczeń, zarówno z uczestnikami,  jak i prowadzącymi/mentorami. To przystępna dawka wiedzy, poparta za każdym razem rzeczywistymi przykładami.”

Nabór do 24 lutego

Nabór potrwa do 24 lutego, a wszystkie zainteresowane udziałem w nim firmy powinny jedynie wypełnić formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie StartUP MałopolskaLink prowadzi do serwisu zewnętrznego. Pod tym adresem znajdziemy również inne najważniejsze informacje o programie. Udział w programie jest nieodpłatny, a całość projektu jest dofinansowana ze środków europejskich.

Jak to działa?

#StartUP Małopolska to program szkoleniowy i mentorski. Podczas warsztatów i zajęć z mentorami przedsiębiorcy otrzymują sporą dawkę specjalistycznej, opartej na doświadczeniu i praktyce wiedzy, umożliwiającej dalszy rozwój i podniesienie niezbędnych umiejętności. Chodzi o kompetencje w tych dziedzinach, które są kluczowe dla szybkiego i efektywnego rozwoju firmy oraz skalowania biznesu, takie jak marketing, sprzedaż czy prezentacja.

Dla zapewnienia optymalnej efektywności w zajęciach bierze udział nieliczna grupa osób – do każdej edycji kwalifikowanych jest najwyżej 8 firm. Uczestniczą one w zajęciach warsztatowych i trafiają pod skrzydła mentorów z wybranej dziedziny. O dalszy pomyślny rozwój firmy dba również menadżer akceleracji, którego zadaniem jest pomoc w określeniu kierunku rozwoju przedsiębiorstwa. Dopełnieniem oferty programu jest zapewnienie bezpłatnego udziału w najbardziej znaczących wydarzeniach branżowych i start-upowych. To sami uczestnicy decydują, w jakim przedsięwzięciu uczestniczą.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content