Firmy, które przeszły proces cyfryzacji mają przewagę nad konkurencją. Są w stanie w szybkim tempie wdrażać nowe usługi czy produkty, rozwijać swój model biznesowy oraz czerpać zyski z nowych źródeł przychodu. Jednak aby właściwie podejść do cyfryzacji, trzeba zbadać potrzeby firmy, dobrać odpowiednie narzędzia i sfinansować wdrożenie. Proces cyfryzacji wciąż pozostaje dla wielu polskich firm wyzwaniem. Często wynika to z braku wiedzy na temat dostępnych narzędzi oraz sposobów ich wdrożenia.
Odpowiadając na te potrzeby, Polski Fundusz Rozwoju przygotował program Cyfrowej Wyprawki dla Firm.
Czas na podsumowanie
Minął rok od oficjalnego uruchomienia programu Cyfrowej Wyprawki dla Firm w nowej formule. Program ma na koncie wiele sukcesów. Wiele firm otrzymało wsparcie w obszarach m.in. diagnostyki mocnych i słabszych stron w cyfryzacji (Test Dojrzałości Cyfrowej), przygotowania strategii digitalizacji, czy w gotowości do e-fakturowania. Program poszerzył również działanie o kolejne kroki pomocy firmom w cyfryzacji, jak platformę Partnerstwa Technologicznego PFR, map rozwiązań cyfrowych oraz oferty warsztatów dot. m.in. przygotowania firm do Krajowego Systemu e-Faktur, korzystania z narzędzia PowerBI, cyberbezpieczeństwa oraz tworzenia map transformacji cyfrowej.
Zespół PFR odpowiadający za program chciałby podsumować działania, ale też stworzyć przestrzeń do rozmów na temat dalszych rekomendacji do działania. Wraz z Partnerem, fundacją Digital Poland, zapraszają na konferencję w formule online pt. „Rok z Cyfrową Wyprawką dla Firm. Digitalizacja polskich firm w dobie AI” w dniu 4 czerwca 2024 w godz. 10.00-12.00. Wśród ekspertów spotkania pojawią się przedstawiciele instytucji państwowych odpowiadających za kwestie cyfryzacji oraz oferujących wsparcie i rozwiązania dla przedsiębiorstw.
Tematy rozmów i paneli dyskusyjnych:
- Stan cyfryzacji polskich firm – perspektywa makroekonomiczna. Raport PFR,
- Test Dojrzałości Cyfrowej. Wnioski i rekomendacje dla firm,
- Cyfrowa Dekada 2030 – ocena i dalsze perspektywy cyfrowego rozwoju polskich firm,
- Partnerstwo Technologiczne PFR. Jak polskie firmy wdrażają AI?
Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Partnerem konferencji jest również fundacja Digital Poland, Konfederacja Lewiatan oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Jak dołączyć do konferencji?
Zapraszamy do zapisów na konferencje w formule online pod linkiem. Link do spotkania będzie wysyłany bliżej terminu wydarzenia.
Informacja o organizatorze ze strony PFR
Zespół Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzialny za program odpowiadający na na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.
Więcej o Sieci Firm Przyszłości PFR.