Introduction

Wykorzystanie energii odnawialnej w biznesie – kolejne spotkanie z cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”

Wykorzystanie energii odnawialnej w biznesie – kolejne spotkanie z cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”

22 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Tym razem wideokonferencja będzie poświęcona tematyce energii odnawialnej. Eksperci opowiedzą o rozwiązaniach prawnych umożliwiających wykorzystanie energii odnawialnej w biznesie.

„Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach” – to tytuł szóstej wideokonferencji z cyklu #IdeaRozwojuBiznesu organizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać rozwiązania prawne, które mają na celu wsparcie biznesu w procesie wytwarzania lub zakupu odnawialnej energii elektrycznej na własne potrzeby.

Energia odnawialna w biznesie

Wykorzystanie energii odnawialnej w prowadzonej działalności gospodarczej stało się obecnie koniecznością, ale jednocześnie wielką szansą dla biznesu. Wiąże się to zarówno z polską i unijną polityką przeciwdziałania zmianom klimatu i transformacji energetycznej, ale także z cenami energii elektrycznej, oczekiwaniami konsumentów oraz instytucji finansowych.

Więcej o wykorzystywaniu energii odnawialnej w biznesie będzie można dowiedzieć się podczas spotkania pt. „Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach”. Wideokonferencja odbędzie się online w środę 22 listopada o godz. 10. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisja spotkania będzie dostępna na stronie PARP.

#idearozwojubiznesu

„Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to cykl wideokonferencji online o charakterze informacyjno-edukacyjnym, które odbywają się w listopadzie i grudniu. Ich celem jest przybliżenie znajomości nowych rozwiązań i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej polskim przedsiębiorcom i wszystkim osobom zainteresowanym daną tematyką. W tym roku uczestnicy poznają nowe rozwiązania i regulacje prawne, a także zagadnienia takie jak: sukcesja w firmach, energia odnawialna czy zrównoważony rozwój.

Kolejne wideokonferencje w ramach cyklu #idearozwojubiznesu będą obejmowały następujące tematy:

  • Zrównoważony rozwój w MŚP. Jak raportowanie ESG wpłynie na zbudowanie konkurencyjności rynkowej Twojej firmy? (27 listopada);
  • Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców (1 grudnia).

Wszystkie wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu będzie można obejrzeć pod linkiem: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/idearozwojubiznesu#transmisja. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zachęcamy do zapisów na poszczególne spotkania, aby otrzymać powiadomienie.

Więcej informacji o cyklu wideokonferencji znajduje się na stronie PARP.

Organizatorami tegorocznego cyklu wideokonferencji #IdeaRozwojuBiznesu są Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Idea Rozwoju Biznesu, Mini
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content